Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kooperatif Market'in 2. KoopGross mağazası Bağcılar'da açıldı

30 KASIM 2021

Tarım Kredi Kooperatif Market hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Kooperatif Market ülke genelindeki 579’uncusu, toptan ve perakende alışveriş imkânı sunduğu KoopGross Mağazalarının 2.'sini İstanbul Bağcılar’da açtı.

Sağlıklı ve güvenilir gıdayı vatandaşlara ulaştırmak için hizmet ağını günden güne büyüten Tarım Kredi Kooperatif Marketler, KoopGross formatındaki ikinci mağazası Bağcılar Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası olarak kullanılan binada açıldı.

Avrupa Yakası'nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan mağazanın açılışına katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bu marketlerin kuruluş amacının, piyasadaki fiyat dengesini sağlamanın yanında üreticinin ürünlerinin değerlendirilmesi olduğunu, ayrıca üreticiden tüketiciye ürünlerin direkt kaynağından ulaştırılmasını sağladığını belirtti.

Piyasadaki dalgalanmalara rağmen bu marketin hem kaliteli hem de ucuz olduğunu aktaran Çağırıcı, bölge için Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinin faydalı olacağına inandığını ifade etti.

Ürün alımları 3.5 milyar lirayı geçecek

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, tarımsal girdilerin uygun fiyata çiftçiye verilmesi ve tedarik noktasında gayret gösterdiklerini belirterek, yakın zamanda çiftçinin ürettiği ürünleri değerinde alıp kendi fabrikalarında, tesislerinde veya anlaşmalı fabrikalarda işleyip tüketiciye ulaştırmada sorumluluk aldıklarını anlattı.

Çiftçilerden ve ortaklardan 2017 yılında yaklaşık 300 milyon TL civarında yem ve ürün aldıklarını, bu sene rakamın 3,5 milyar TL bandını geçeceğini kaydeden Poyraz, 4 yılda katettikleri mesafenin 10 kattan fazla olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Poyraz, Tekirdağ Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Bayırlı, Bölge Müdürü Nedim Nar, Tarım Kredi Pazarlama, TK Holding Genel Müdürü Ergin İçenli ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, kurdele keserek açılışı yaptı. Katılımcılar, daha sonra 500 metrekare alanda hizmet veren mağazayı gezdi.