Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kooperatif Market Sivas Lojistik Merkezi açıldı

16 EYLÜL 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden TK Pazarlama ve Marketçilik bünyesinde hizmet verecek olan Sivas Lojistik Merkezi hizmete açıldı.

Ülke genelinde büyümeye devam eden Kooperatif Marketin Sivas Lojistik Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Törene Sivas Valisi Salih Ayhan, Milletvekilleri Semiha Ekinci ve İsmet Yılmaz, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Darımla, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Sivas Bölge Müdürü Levent Uslu, TK Market Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, TAREKS Genel Müdürü Burhanettin Topsakal, şirket ve kooperatif çalışanlarıyla davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, “Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birliği ile işbirliği içerisinde yöre çiftçisi başta olmak üzere tüm halkımıza daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda Genel Müdürümüz Fahrettin Poyraz ve Bölge Müdürümüz Levent Usluya bu işbirliğine destek verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise “Gıda enflasyonunu asgari düzeye indirmek için Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından açılan marketler öncü konumda bulunmaktadır. Üreticiden alınan malı doğrudan tüketici ile buluşturan, açılışı yapılan bu lojistik depo ile hizmet verecek Kooperatif Marketlere bol bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Market açılışları devam edecek

Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, açılışı yapılan lojistik merkezinin hayırlı olması temennisinde bulunarak şöyle konuştu; “Güvenli, ekonomik gıdaya ulaşmanın stratejik hale geldiği bu dönemde, lojistik depolar ve TK Marketler oldukça önem arz etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda marketlerimizin açılışları aralıksız devam etmektedir. 41 ilde 480 şube ile hizmet veriyoruz. Şube sayımız arttıkça doğan ihtiyaca yönelik lojistik merkezleri de tesis etmekteyiz. Bu anlamda şirketimizin 11 ilde 12 merkezi vardı. Sivas Lojistik Merkezi ile bu sayıyı 12 ilde 13 merkeze yükseltmiş olduk” dedi.

Sivas Organize Sanayi Bölgesinde yer alan ve 2 adet soğuk deposuna sahip 5 bin metrekare kapalı, toplamda 7 bin metrekare üzerine inşa edilen Lojistik Merkezi, Tokat, Sivas, Erzincan, Yozgat, Nevşehir, Kayseri ve Malatya illerine yönelik hizmet verecek.