Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Müfettiş Yardımcılığı yeterlik sınavı yapıldı

12 ŞUBAT 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yapmakta olan ve üç yıllık yetişme dönemlerini tamamlayan 9 müfettiş yardımcısı için yeterlik sınavı düzenlendi.

Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesinde görev yapan 9 müfettiş yardımcısı için Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığınca yazılı ve sözlü yeterlik sınavı düzenlendi. Hukuk, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Üst Kuruluş Mevzuatı, Muhasebe, Teftiş İnceleme ve Soruşturma Usullüleri konularında yazılı sınav ve sözlü mülakat yapıldı. Sınavı başarı ile tamamlayan müfettiş yardımcıları müfettiş olarak görev yapmaya hak kazandı.

Müfettişliğe hak kazanan adaylara, Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka, Rehberlik Ve Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Odabaşoğlu, Başkan Yardımcıları İrfan Çalışan ve Zekeriya Serhat Dişli’nin bulunduğu törenle yeterlik belgeleri takdim edildi.

Müfettişliğin, devamlı gelişime açık bir meslek olduğunu belirten Genel Müdür Poyraz, müfettişliğe hak kazanan adaylara yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bir kurumun yönetimi açısından Rehberlik ve Teftiş son derece önem arz etmektedir. Teftişi yapan kişilerin görevlerini tarafsız ve liyakatli bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, aynı zamanda Rehberlik hizmetini de ifa etmelilerdir. Yani sadece denetleme mantığı ile değil, buna ek olarak kooperatifçilerin şikayetlerini, sorunlarını dinleyerek, takip ederek ve bu doğrultuda çözüm önerileri sunarak onlara rehberlik hizmeti de vermemiz lazım. Bundan sonraki süreçte de bundan önce olduğu gibi haktan ve adaletten ayrılmadan karar vererek çalışmalarınızı en adil şekilde yapacağınıza inancım tamdır. Bizler de kurum olarak bu süreçte ve sonrasında daima sizlerle birlikte kurumumuzun daha hızlı gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara zaman ayıracağız. Genel Müdürlük olarak sorunların çözümünde elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. ”