Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Örencik Tarım Kredi Kooperatifi yeni hizmet binası açıldı

28 ARALIK 2022

Samsun’un Bafra İlçesinde bulunan 1117 sayılı Örencik Tarım Kredi Kooperatifi’nin yeni hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Samsun Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Örencik Tarım Kredi Kooperatifinin, hizmet kalitesini artırmak amacıyla yapımına başlanan yeni hizmet binası ve deposu hizmete açıldı. Açılışa, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci, Bölge Müdür Yardımcısı Harun Murat Çakın, Kooperatif Müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

İlçeye katma değer katacak

Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci törende yaptığı konuşmada; “Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği olarak inşaatını tamamladığımız bir tesisin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor,  hoş geldiniz diyorum. Samsun Bölge Birliği olarak 4 ilde 66 birim kooperatif ile 50 bin çiftçi ortağımıza hizmet sunmaktayız.  Bu anlamda Bafra ilçemiz de Bölge Birliğimiz faaliyet alanındaki lokomotif ilçelerin başında gelmektedir. Bafra ilçemizde 6 kooperatifimiz, 1 hizmet büromuz ve iştirak şirketimize ait yıllık 70 bin ton işleme kapasiteli çeltik fabrikası ile başta Bafra ilçemiz olmak üzere ülkemiz için büyük bir katma değer yaratılmaktadır.” dedi.

Daha iyi şartlarda hizmet verilecek

Örencik Tarım Kredi Kooperatifinin 1948 yılından bu yana yöre çiftçisine hizmet verdiğini kkaydeden Cebeci, “Kooperatifimiz, 37 mahallede yaklaşık 500 kayıtlı ortağı ile yüzlerce sair üreticiye hizmet veriyor. 50 yıldan fazla bir süre önce yapılmış olan eski hizmet binası ekonomik ömrünü tamamlamış ve ihtiyaçlara cevap veremez hale gelmişti. 2020 yılında inşaatına başladığımız 600 ton kapasiteli deposu, tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde planlanmış ofis alanı, daha kullanışlı hale getirdiğimiz açık alanı ile Örencik kooperatifimiz bundan sonraki süreçte yeni hizmet binamızla siz değerli çiftçilerimize daha iyi şartlarda hizmet verecek hale getirilmiştir. Açılışını yapacağımız kooperatif hizmet bölmeli depo tesisinin hayırlara vesile olmasını temenni eder, katılımızdan dolayı bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından, okunan dualar ve kurdele kesimi ile birlikte bina açılışı gerçekleştirildi.