Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

“Ortaklarımıza kredi kullandırmada büyük kolaylıklar getirdik”

4 NİSAN 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi ortaklarına kredi kullandırma noktasında ciddi kolaylıklar getirdiklerini belirterek, “Fonları, sabit oranları temin edip ortaklarımıza da bu oranda kullandırıyor, en uygun fiyattan girdi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği genel değerlendirme ve Kooperatif Marketler toplantısı, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çoban, Merkez Birliği ile İzmir Bölge Birliği ve bölge birliğine bağlı kooperatiflerin yetkililerinin katılımı ile yapıldı.

Bölge Birliği tarafından düzenlenen toplantıya, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çoban, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Okan Ateş, Davut Arpa, Ali Rıza Akpınar, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, Krediler ve Finansman Daire Başkanı Veysel Tolga Atik, İzmir Bölge Müdürü Adnan Yusuf Güney, Tarım Kredi Market ve Pazarlama Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, Bölge Müdür Yardımcıları ile TK Birlik ve kooperatif yetkilileri katıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, toplantıda yaptığı konuşmada, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerinin varlık sebebi olduğunu vurgulayarak; “Tarım Kredi Kooperatifleri gübre ve yem sektöründe ülkemizde sektör lideri konumundadır. Kredi kullandırmada geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntılar kimi zaman elimizi kolumuzu bağlıyor. Ancak yeni dönemde ortaklarımıza kredi kullandırma noktasında ciddi kolaylıklar getirdik. Fonları, sabit oranları temin edip ortaklarımıza da bu oranda kullandırıyoruz. Piyasadaki rakiplerimiz bazı girdilerin temininde bizden avantajlı görünse de biz de ortaklarımıza en uygun fiyattan girdi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Sera malzemeleri noktasında en kaliteli ürünlerin imalatını sağladıklarını ifade eden Poyraz, tarımda drone kullanımının yaygınlaşmasıyla bilinçli ilaçlama ve tohumlamanın yapılacağını kaydetti.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak marketçilikte çok hızlı ilerlediklerini ve şube sayısını sürekli artırdıklarını belirten Poyraz şunları kaydetti:

“Ortaklarımızdan alınan doğal ve kaliteli ürünleri Kooperatif Marketler aracılığı ile tüketicilere ulaştırıyoruz. Üreticinin hakkını koruduğumuz gibi tüketicinin de hakkını koruyarak ucuz, kaliteli ve doğal ürüne ulaşmasını sağlıyoruz. Kaliteli ürünlerin hesaplı fiyatlarla satışa sunulduğu marketlerimizde diğer çiftçi kooperatiflerinin ürünleri de yer alıyor. Çiftçilerimizden alınan doğal ürünler, TK Birlik’e ait tesislerde uluslararası standartlarda işlenerek, halkımıza ekonomik, kaliteli ve doğal gıda tüketim imkânı sağlıyoruz. Bu tesislerin yanı sıra çiftçimizden aldığımız ürünleri, piyasada düşük kapasitede çalışan sanayi işletmeleri ile de işbirliği yaparak yüksek standartlarda mamul madde haline getiriyoruz. Üretimde devamlılığı sağlarken, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşmasını sağlıyoruz. Bir denge unsuru olarak gördüğümüz Kooperatif Marketlerin amacı özel sektörle rekabet etmek değil, ihtiyaç duyulan ürünlerin piyasaya tedarikini sağlamaktır. Keza sosyal sorumluluk gereği olarak da yaklaşan mübarek Ramazan ayında hayırseverler, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapacakları ayni yardımları marketlerimiz ve kooperatiflerimiz vasıtasıyla temin edebilecekler.”

Daha sonra toplantıda İzmir Bölge Birliğinde performansta derece yapan kooperatiflere plaket ve hediyeleri takdim edildi.