Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Sözleşmeli üretimde kurumlar arası işbirliği

19 NİSAN 2022

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından uygulamaya konulan “Prime Dayalı Sözleşmeli Üretim Modeli” kapsamında Sivas Bölge Birliğince üreticilere % 75 hibeli tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Sivas ili kooperatif ortakları ile yapılan “Prime Dayalı Sözleşmeli Üretim Modeli” kapsamındaki üreticilerin yaklaşık 10 bin dekar alana ekeceği tohumlar, Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce % 75 desteklemeli olarak hazırlandı.

Sivas ili ve ilçelerindeki nadas alanların daraltılması, atıl tarım arazilerinin değerlendirilmesi çayır, mera ve yem bitkileri üretiminin geliştirilmesi ve kaba yem açığının giderilmesi projesi kapsamında tohum dağıtım töreni düzenlendi.

Tohum dağıtım törenine, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Müdürü Levent Uslu, Bölge Müdür Yardımcıları Mahmut Serdar Erdem ve Suat Öz’ün yanı sıra il protokolü, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çiftçiler katıldı.

Yüzde 25'i çiftçi katkılı, yüzde 75'i ise hibeli olarak hazırlanan projede 150 ton yem bitkileri, 56 ton baklagil tohumu, 2 bin torba silajlık mısır ve 5,5 ton yağlık ayçiçeği tohumu olmak üzere toplam 232 ton tohumluk Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birliğince tedarik edildi.