Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Birlik, WorldFood 2022 İstanbul Fuarında

14 EYLÜL 2022

Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı (WorldFood İstanbul), 25 ayrı ülkeden 835 firmanın katılımıyla gerçekleştirildi. Gıda sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak ön plana çıkan WorldFood İstanbul’da Tarım Kredi Birlik standı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Türk gıda sektörünün uluslararası paydaşlarıyla buluşma noktası olan ve bu yıl 30.’su yapılan WorldFood İstanbul, 1- 4 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Sektördeki hizmet, teknoloji ve ürünlerin sergilenmesine, yerli üreticilerin ve girişimcilerin dünyanın dört bir yanından gelen sektör paydaşlarıyla iletişime geçmesine öncülük eden fuara Tarım Kredi Grubu iştiraklerinden Tarım Kredi Birlik A.Ş. katılım gösterdi.

WorldFood İstanbul’un, yabancı firmaların Türk gıda sektörünü keşfetmesi, yerli ve yabancı firmaların sektördeki önemli alıcılarla bağlantı kurması ve yeni pazarlarda ürünlerini tanıtması için ideal bir ortam sağladığını kaydeden TK Holding Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Vekili Temel Tayyar Yeşil, “Bu organizasyon, 30 yıldır gıda sektörü paydaşlarının en önemli buluşma noktalarından biri. 25 ayrı ülkeden 835 katılımcının yer aldığı fuara, 163 ülkeden yaklaşık 40 bin kişi ziyarette bulundu. Bu kadar çok ürünün sergilendiği, benzersiz satış yapma ve iş ağı kurma olanaklarının bulunduğu fuarda biz de Tarım Kredi Birlik olarak yer almanın mutluluğunu yaşadık. Amacımız sektörde bilinirliğimizi artırarak, çiftçilerimizin el emeği ürünlerin pazara ulaşımını kolaylaştırmak.” dedi.

Tarım Kredi standına büyük ilgi

Fuarda en çok ilgi gören stantlardan biri olduklarını belirten Yeşil şunları söyledi;

“Tarım Kredi Grubu iştiraklerinden Tarım Kredi Birlik A.Ş’ nin WorldFood 2022 standını 500’ün üstünde ulusal ve uluslararası firma ve 200’ün üstünde satın alma yöneticisi ziyaret etti. Ayrıca fuardaki gastronomi ekipleri ve şeflerinin yanı sıra doğal ürün dernekleri ile çok sayıda misafirin teveccühüyle karşılaştık. Bu bizim için oldukça memnuniyet verici. Öte yandan sorumluluğumuzu daha da iyi anladık. Çalışmalarımızı bu doğrultuda artırarak hem tüketici memnuniyeti hem de üretim çeşitliliği ve sürdürülebilirliği için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”