Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi’den süt sektöründe önemli yatırım

29 KASIM 2022

İhale süreci tamamlanmasının ardından devir işlemleri yapılan Aynes Gıda, üretimine Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş. olarak devam edecek. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş.’nin Denizli Acıpayam’da bulunan üretim tesislerini ziyaret ederek şirket Genel Müdürü Abdullah Oğul’dan bilgi aldı.

Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerin el emeği ürünlerinin değerlendirilmesi, tüketicilerin de kaliteli gıdaya uygun fiyatlarla erişebilmesi amacıyla yatırımlarına devam ediyor. Son olarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) Aynes’i devralan Tarım Kredi Kooperatifleri, süt ve süt ürünleri alanında önemli bir yatırıma imza atmış oldu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Denizli Acıpayam’da bulunan Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş. üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Aydın ve beraberindekilere tesis hakkında bilgiler veren Tarım Kredi Süt Ürünleri Genel Müdürü Abdullah Oğul, şirketin 2011 yılından bu yana ISO 500 listesinde yer aldığını söyledi.

Üretimine Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş. olarak devam edeceklerini kaydeden Oğul, “Denizli Acıpayam’da yer alan merkez tesislerimizde gerekli düzenlemelere başladık. Şirketimizin yeni logosuyla tabelası asıldı. Kamuoyuna yönelik tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları da yapacağız.” dedi.

Hem üretici hem tüketici kazanacak

Tarım Kredi Grubunun uçtan uca üretimde bulunduğuna işaret eden Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “800 binden fazla ortağımız ile birlikte Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşuyuz. Önceliğimiz üyelerimizin üretiminin sürdürülebilir olması. Çiftçilere olduğu kadar tüketicilere karşı da sorumluluklarımız var. Bizden beklenenlerin bilincindeyiz. Yatırımlarımızı da bu bilinçle yapıyoruz. Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri olan Aynes, Tarım Kredi Grubu altında üretimine devam edecek. Bu yatırımla hem hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz hem de uygun fiyatlı güvenilir süt ürünleri tüketmek isteyen vatandaşlarımız kazanmış olacak. Tarım Kredi Grubu, Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş. markasıyla sektörde önemli bir oyuncu haline gelecek.” diye konuştu.