Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Market’in 169. şubesi açıldı

25 OCAK 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından doğrudan üreticilerden alınan doğal ve kaliteli ürünleri hesaplı fiyatlarla direkt vatandaşlarımıza ulaştırmak amacıyla faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatif Market hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Kooperatif Market 169’uncu şubesini İstinye'de törenle açtı.

Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından denge unsuru olarak kurulan Kooperatif Market, hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. İlk şubesini 2017 yılında açan başlangıçta fiyat regülasyonu amacıyla büyük şehirlerde teşkilatlanan Kooperatif Marketler, 169’uncu şubesini İstinye’de açtı.

Tarım Kredi ortağı çiftçilerden alınan ürünlerin yine Tarım Kredi bünyesindeki tesislerde işlenerek tüketicilerle buluşmasına aracılık eden Kooperatif Market, 2020 yılında 90 yeni mağaza açarak sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme yakaladı. 2020 yılında 161 şube sayısına ulaşan Kooperatif Market, 2021 yılında da aynı hızla büyümesini sürdürüyor. Kooperatif Marketlerde, Tarım Kredi ürünlerinin yanında küçük ölçekli ya da yerel kooperatiflerin ürünlerine de Kadın Girişimci ve Kooperatifleri başta olmak üzere yer veriliyor. Kooperatif Marketlerde, ürününü satmak isteyen üreticilere de bu yönde imkan tanınıyor. Ayrıca coğrafi işaretli ürünlere de özel destek veriliyor.

Kooperatif Market büyümeye devam edecek

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık AŞ bünyesinde yeniden yapılanmaya gittiklerini vurgulayan Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 500 market hedefi ile yola çıktık. 2020 yılında salgın nedeniyle piyasada yaşanan duraksamaya rağmen 90 yeni mağaza açarak market sayımızı 161’e çıkardık. Bugün de 169'uncu marketimizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem kaliteli hem sağlıklı gıdayı müşterilerimize sunmak istiyoruz. Yoksa biz sadece market gözüyle veya ticari mantıkla iş yapmıyoruz. Bizim yaptığımız iş aslında bir ekosistem." ifadelerini kullandı.