Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Market'in 275'inci şubesi Niğde'de açıldı

21 MAYIS 2021

Tüketici ve üretici arasında köprü görevi gören Tarım Kredi Kooperatif Market, hizmet ağını büyütmeye devam ediyor. Yılsonuna kadar 500 market hedefiyle çalışmalarını sürdüren Kooperatif Market’in 275. şubesi Niğde’de düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık bünyesinde faaliyet gösteren Kooperatif Market’in 275. Şubesi Niğde’de açıldı. Törene Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, AK Parti İl Başkanı Ömer Kılıç, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Musa Takımcı, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Konya Bölge Müdürü Fatih Zekeriya Yerlikaya, Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdür Yardımcısı Metehan Aydın, şirket yöneticileri, çalışanlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Yılmaz Şimşek, Şahinali Mahallesi'ndeki marketin açılışında, çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin mağazasının Niğde'de açılmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Mağaza sayesinde çiftçilerin ürünlerini doğrudan tüketiciyle buluşturabileceğini belirten Şimşek, "Mağaza ilimiz ekonomisine ve istihdamına büyük katkılar sağlayacak. Bu tür mağazalar, piyasa için bir denge unsuru olacak ve rekabeti getirerek tüketicimize daha kaliteli ve fiyat yönünden uygun ürünlerin tüketiciyle buluşmasını sağlayacak." diye konuştu.

“Tarla ve sofra arasındaki köprü”

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa da açılışta yaptığı konuşmada, bir yandan üreticinin tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan da muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren şirketler marifetiyle ülke ekonomisine katma değer sağladıklarını belirtti.

Pazarlama ve marketçilik şirketi özelinde en çok ihtiyaç duyulan köprülerden birini inşa ettiklerini vurgulayan Arpa, şunları kaydetti: "Bu tarla ve sofra arasındaki köprü. Bir yandan bu köprüyü inşa ederken öbür yandan üreticinin ürettiği ve kendi tesislerimizde işlediğimiz güvenilir gıdayı tüketicimizle buluşturmaya gayret ediyoruz. Özellikle dönemsel olarak gıda fiyatlarında yaşanan dalgalanmalardan tüketicimizi korumaya gayret çalışıyoruz. Başlangıçta fiyat regülasyonu amacıyla büyük şehirlerde teşkilatlanarak ilk mağazasını 2017 yılında açan Tarım Kredi Kooperatif Market, vatandaşlarımızın da teveccühü ile hızla büyüyor. 2020 yılı sonunda 162, 2021 yılının ilk beş ayında ise 113 mağaza açtık. Bugün itibarıyla Niğde'de açtığımız mağazayla 34 ilde 275'inci mağazamızı açmış durumdayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yılsonuna kadar rakamımızı 500'e çıkarmayı hedefliyoruz. Şu anda o rakama uzak değiliz."

Konuşmaların ardından marketin açılışı gerçekleştirildi.