Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Market'in 355'inci şubesi Antalya'da açıldı

13 TEMMUZ 2021

Tüketicilerin kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması amacıyla denge unsuru olarak kurulan Tarım Kredi Kooperatif Market, çiftçilerimizden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. Kooperatif Market’in 355’inci şubesi Antalya Murat Paşa’da açıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market’in 355’inci şubesi vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törenle hizmete açıldı. Açılışa Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Bölge Müdürü Yakup Kasal, TK Market Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, şirket ve kooperatif yetkilileri katıldı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Muratpaşa ilçesindeki açılış töreninde, köylü çocuğu olduğunu, bu nedenle Tarım Kredi Kooperatifinin kendisi için çok anlamlı olduğunu söyledi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçilere sağladığı desteklerle büyüdüğünü belirten Yazıcı, şunları söyledi:

"Kooperatif, bugün geldiği noktada, piyasayı regüle etmek için marketler zinciri kurdu. Antalya'da da ilki açılıyor. Bundan sonra da devamı gelecek gibi gözüküyor. Tarım Kredi Kooperatifini her daim çiftçilerin yanında bir teşkilat olarak gördük. Tarımda daha teknolojik makinelerle yola devam edilmesi için Tarım Kredi Kooperatifimizin öncülüğüne yıllardır şahit olduk. İnşallah bu alanda da güzel işler yapacak. Piyasadaki anormal fiyat hareketlerinin de bu zincirler sayesinde engelleneceğine inanıyorum."

Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır da konuşmasında Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye'nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu belirterek, “Ortaklarımızdan aldığımız güçle 158 yıldır ülke tarımı ve çiftçilerimiz için hizmet veriyoruz. Kooperatif Market, üretimde devamlılığı sağlarken, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından denge unsuru olması amacıyla kuruldu. Vatandaşlarımızın da teveccühü ile kısa sürede 355 şubeye ulaştı. Amacımız, yerli üretimi desteklerken aynı zamanda piyasa regülasyonunu sağlamaktır." diye konuştu.

40 ilde 355 mağaza

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım da Tarım Kredi Kooperatif marketin üreticilerin ve vatandaşların beklenti ve talepleri sonucu ortaya çıktığını söyledi.

Market ile çiftçilerin alın teri karşılığı ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluşturabilmesini hedeflediklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ortaklarımızdan aldığımız doğal ve kaliteli ürünleri kendi tesislerimizde işleyerek veya işleterek kooperatiflerimizin yanı sıra kooperatif marketlerimiz aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyoruz. Üreticimizin hakkını koruduğumuz gibi tüketicinin de hakkını koruyarak vatandaşlarımızın kaliteli ve doğal ürüne ulaşmasını sağlıyoruz. Yerli ve kaliteli ürünlerin hesaplı fiyatlarla satışa sunulduğu marketlerimizde diğer çiftçi kooperatifleri, kamu kuruluşları ve kadın kooperatifleri ürünlerinin de yer aldığını özellikle belirtmek istiyorum."

Yıldırım, ilk şubesini 2017'de açan marketin, vatandaşların teveccühüyle hızla büyüdüğünü, 2020 sonunda 162, 2021'in ilk 6 ayında ise 193 mağaza açarak 40 ilde 355 mağaza sayısına ulaştıklarını bildirdi.

Açılışın ardından Vali Yazıcı ve protokol üyeleri mağazayı gezdi.