Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Market'in 703'üncü şubesi Bozüyük'te açıldı

31 ARALIK 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketler çiftçilerden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. Kooperatif Marketin 703'üncü şubesi, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde açıldı.

Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından denge unsuru olarak kurulan Tarım Kredi Kooperatif Marketin ülke genelindeki 703’üncüsü Bozüyük’te hizmete açıldı.

Açılışa Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Kütahya Bölge Müdürü Serhat Özübek, Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“Üretimin her alanında çiftçinin yanındayız”

Başkan Kacır açılışta yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerinin üretimin her alanında çiftçinin yanında yer aldığını belirterek, “Çiftçimizin daha üretim aşamasındayken yanında yer alıyor, ihtiyaç duyduğu her ne varsa; tohumdan ilaca, gübreden mazota, sulama sistemlerinden tutun da sera örtüsüne kadar tarımsal girdilerini tedarik ediyoruz. Bu anlamda da bir buçuk asırdır çiftçimizin en yakın destekçisiyiz. Bunun yanında her biri kendi alanında öncü 19 şirketimiz ile ülke ekonomisine de büyük bir katma değer katıyoruz” dedi.

Üretim kadar üretileni pazara ulaştırmanın da önemine işaret eden Kacır “Dedik ki üretmek için, üretimin devamlılığı için ürünü pazara da ulaştırmak lazım. Çiftçimizin en büyük sorunu da bu zaten. Üretmekle mi uğraşsın, satmakla mı uğraşsın. Diğer taraftan vatandaşlarımızın da talepleri var. Gıdayı emin olduğu, bildiği ve uygun fiyatla alabileceği bir adres arıyor. Önce kendi markamızla ürünlerimizi pazara sunduk, sonra da Kooperatif Market projesini hayata geçirdik. 2 yıl gibi bir süre zarfında, pandemi şartlarına rağmen 700 şubeye ulaştık. Önümüzdeki yılın ilk birkaç ayında da Kooperatif Marketin 1000’inci şubesini açacağız” diye konuştu.

“Zamda ağır, indirimde hızlı davranıyoruz”

Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz ise konuşmasında Mart ayı sonuna kadar 1000 market hedefi koyduklarını söyledi. Poyraz, “Hedef olarak kendimize bu yılsonunda  700 market hedefini koymuştuk. Bugün elhamdülillah yıl bitmeden Bozüyükümüz’de 703. şubemizi açıyoruz. Hedefimiz Mart sonu gibi 1000 rakamına ulaşmak” dedi.

Gıda fiyatlarında artış konusunda ağır davranarak piyasa regülasyonu sağladıklarına da vurgu yapan Poyraz, “Yeri geldiğinde de fiyat indirme noktasında çok hızlı davranıyoruz.  Biz sermayesinin, varlığının tamamı Türk çiftçisine ait olan bir kuruluşuz. Onun dışında bizim devletten 1 lira, 1 kuruş ödenek aldığımız yok. Yani rakiplerimiz hangi ticari kriterlere göre, hangi şartlara göre faaliyet gösteriyorlarsa biz de aynı şekilde faaliyet gösteriyoruz" dedi.

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya da Tarım Kredi Kooperatif Marketin 703. şubesinin tüm Bozüyüklülere hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından, dua edilerek mağazanın açılışı gerçekleşti. Açılışa katılan protokol üyeleri mağazayı gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.