Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Market İnegöl şubesi açıldı

1 TEMMUZ 2020

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketler ülke genelinde açılmaya devam ediyor. Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması hedefiyle teşkilatlanmaya hızla sürdüren Tarım Kredi Kooperatif Market, İnegöl şubesi düzenlenen törenle faaliyete başladı.

İlk şubesi 2017'de açılan ve vatandaşlardan gördüğü ilgiyle hızla büyüyen Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market, Bursa’daki 7’nci, ülke genelindeki 116’ncı şubesini İnegöl’de açtı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz tarafından yapılan açılışa, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Şükrü Görücü, Emniyet Müdürü Nihat Şahin, Tarım Kredi Balıkesir Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, İnegöl Belediye Meclis Üyesi ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Eski Başkanlarından Selahattin Külcü ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kooperatif Market İnegöl şubesinin açılışında konuşan Başkan Kacır, Bursa’da 7’nci şubeyi açtıklarına dikkat çekerek “Çiftçilerimizin ürünlerini aracısız şekilde vatandaşla buluşturuyoruz. Vatandaşlarımız da marketlerimize büyük teveccüh gösteriyor. İnegöl şubemiz ile Bursa’da 7, ülke genelinde 116’ncı şubeye ulaştık. Bu sayıyı daha da artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması öncelikli hedefimiz. Kooperatif Marketlerin amacı özel sektörle rekabet etmek değil, ihtiyaç duyulan ürünlerin piyasaya tedarikini sağlamaktır” dedi.

“Rol model olmak için çalışıyoruz”

Kooperatif Marketlerin gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Poyraz “Biz bu yola çıkarken üreticimizin de tüketicilerin de hakkını koruyacak bir yapı kurguladık. Eleştirenler de oldu, tepki gösterenler de. Ancak vatandaşlarımız market açtığımız her noktada bizi büyük ilgiyle karşıladı, destekledi. Henüz şube açamadığımız yerler için talepler gelmeye de devam ediyor. Bu ilgi bizim için olduğu kadar piyasadaki aktörler içinde önemli bir gösterge olmalı. Amacımız rekabet etmek değil. Gıda güvenliği ve kaliteden taviz vermeden en uygun fiyatla pazarda bir rol model olmak için çalışıyoruz. Aynı zamanda marketlerde yer alan ürünlerimiz ile hem çiftçimize hem de piyasada düşük kapasitede çalışan sanayi işletmelerimize gelir kapısı aralamış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Kacır ve Genel Müdür Poyraz, açılışa gelen vatandaşlarla sohbet ederek Tarım Kredi ürünleri hakkında bilgi verdi.