Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Marketin 365'inci şubesi Adana'da açıldı 

14 TEMMUZ 2021

Tarım Kredi Kooperatif Market, çiftçilerimizden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. Tüketicilerin kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması amacıyla denge unsuru olarak kurulan Tarım Kredi Kooperatif Market’in 365’inci şubesi Adana’da törenle açıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık bünyesinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatif Market hizmet ağını geliştirmeye devam ediyor. Adana ili Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi'nde 365. Şube düzenlenen törenle açıldı.

Törene Vali Süleyman Elban, Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Celep, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Mersin Bölge Müdürü İsa Güler, Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, Kooperatif Müdürleri, Şirket Yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Süleyman Elban, Tarım Kredinin çiftçiye her zaman destek olduğunu söyledi. Tarım Kredinin son dönemlerde yapılan çalışmalar ve hamlelerle tüketiciye de ulaştığını anlatan Elban, "Nihai tüketicilere kaliteli ve sağlıklı doğal gıdaları ulaştırmak için kurulmuş bir tesis ve işletme. Dolayısıyla bu işletmenin çok ilgi göreceğine, insanımıza sağlıklı ve hayırlı hizmetler sunacağına inanıyorum. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Kooperatif Market 365’inci mağazanın hayırlı olması temennisinde bulunan Tarım Kredi Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, “Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye’nini en büyük çiftçi kuruluşudur. 17 Bölge Birliği, 1615 kooperatifi, yaklaşık 25 iştiraki ile çiftçimizin hizmetinde olan bir kooperatif yapılanmasıdır. Tüm dünya örneklerinde olduğu gibi Türkiye’de de Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken, diğer taraftan da tüketicinin yanında yer alıyor. Üretici ile tüketici arasında köprü olma noktasında yapılanmasını hızlı bir şekilde geliştirerek dönüştürüyor.” dedi.

Yıl sonunda 500’ü şubeyi aşacak

TK Market Genel Müdürü Bayramali Yıldırım da çiftçilerin ürünlerini değerinde satın alarak tüketicilere sunduklarını belirterek, “Dünyada tarımın ve kooperatifçilik mantığının gelişimine paralel olarak Tarım Kredi Kooperatifleri de özellikle son dönemlerde bir dönüşüm içerisindedir. Bu manada Türk çiftçisini destlerken onların daha iyi koşullarda ürünlerini satabilmesi ve tüketicinin mutfağına gidebilmesi için Tarım Kredi Kooperatifleri gerekli dönüşümü yaparak son üç yılda marketçilik sektöründe de yerini aldı.” dedi.

Son dört yılda fiyatlardaki aşırı derecedeki artışı nedeniyle Tarım Kredi Kooperatiflerinin ayrı bir misyon üstlenerek mağaza açmaya karar verdiğini ifade eden YILDIRIM, geçen yılı 162 mağaza ile kapattıklarını bu sene ise mağaza sayısını 500’ün üzerine çıkaracaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Vali Elban, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Bayramali Yıldırım ve diğer katılımcılar açılış kurdelesini kestikleri marketi gezdi.