Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatif Marketin 471. şubesi Kayseri’de açıldı

10 EYLÜL 2021

Çiftçilerin el emeği katkısız ve doğal ürünleri aracısız şekilde tüketiciyle buluşturan Tarım Kredi Kooperatif Market, hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Kooperatif Market’in 471’inci şubesi Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin 471. şubesi Kayseri’de törenle açıldı.

Açılışa, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Darımla, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Kayseri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, Bölge Müdürü Mehmet Uzun, Kooperatif Market Genel Müdürü Bayramali Yıldırım ile kooperatif müdürleri, şirket yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gelecek 5 yılın stratejisi hazır

Açılışta konuşan Tarım Kredi Genel Müdür yardımcısı Davut Arpa, 471. mağazanın hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Tarım Kredi Kooperatifleri Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşudur. 17 Bölge Birliği, bin 615 kooperatifi, yaklaşık 19 iştiraki ile çiftçimizin hizmetinde olan tarımsal kooperatif yapılanmasıdır. Tüm dünya örneklerinde olduğu gibi Türkiye’de de Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken, diğer taraftan da tüketicinin yanında yer alıyor. Üretici ile tüketici arasında köprü olma noktasında yapılanmasını hızlı bir şekilde geliştirerek dönüştürüyor. Bunun en güzel örneği Tarım Kredi Kooperatif Market. İlk şubesini 2017 yılında açtığımız marketlerimizi son iki yılda büyük bir yapılanma içine girerek hızla artırdık. Bugün 40 ilde 471 şube sayısına ulaştık. Gelecek 5 yılda stratejilerimiz hazır. Tarım Kredi Kooperatif Marketini dünya standartlarına uygun hale getirerek, hem vatandaşlarımıza hem de çiftçilerimize katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Sektörde yerimizi aldık

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım ise, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin köklü kurumlardan bir tanesi olduğunu hatırlatarak; “Dünyada tarımın ve kooperatifçilik mantığının gelişimine paralel olarak Tarım Kredi Kooperatifleri de özellikle son dönemlerde bir dönüşüm içerisindedir. Bu manada Türk çiftçisini destlerken onların daha iyi koşullarda ürünlerini satabilmesi ve tüketicinin mutfağına gidebilmesi için Tarım Kredi Kooperatifleri gerekli dönüşümü yaparak son üç yılda marketçilik sektöründe de yerini aldı” diye konuştu.

Türkiye'nin her beldesinde Tarım Kredi var

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş de konuşmasında; çiftçilerin her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını kaydederek; "Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri olarak Kırşehir, Nevşehir, Yozgat olmak üzere 4 ilden oluşuyor. Kooperatifimizin bölge müdürlüğü yaklaşık yılda eski parayla 800 trilyon kredi kullandırıyor. Önceden bu krediyi kullandırdığımızda faizlerimiz çok yüksekti, yüzde 20, 25, 40 civarındaydı. Çok şükür şimdi bu faizler yüzde 5'lere düştü. Sayın cumhurbaşkanımız, bakanımız tarım krediye daha çok değer veriyor. Yüzde 5'i baba oğula vermez. Biz aynı zamanda krediyi dağıtıyoruz, yıl sonunda da yüzde 95 gibi tahsilatını yapıyoruz. Kırsalın her tarafında varız, Türkiye'nin her beldesinde Tarım Kredi var. Çiftçilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Allah buraların yokluğunu vermesin" ifadelerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve İsmail Emrah Karayel de marketin hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından market açılışı dualarla yapıldı.