Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredide 12. Olağan Genel Kurul heyecanı

7 AĞUSTOS 2023

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 12. Olağan Genel Kurulu, 5 Ağustos’ta Ankara’da düzenlendi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinde Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Ankara’da düzenlenen Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 12. Olağan Genel Kuruluna 17 Bölge Birliğinden delegeler, Merkez Birliği ve Bölge Birlikleri Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Birliği, Bölge Birlikleri ve kooperatif yetkilileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, kurumun faaliyetleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kacır yaptığı konuşmada, “Tarım Kredi Kooperatifleri 160 yıllık tecrübesi ile ortaklarına ve tüm üreticilere hizmet vermeyi kendine vazife edinen çiftçilerimize tarımsal girdi ve hizmet temin eden güzide bir kurumdur. Ülke tarımının gelişimi ile birlikte Tarım Kredinin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Tarım Kredinin başarısında kooperatiflerimizin özverili ve yerinde hizmetlerinin hakkını teslim etmeliyiz. Kurumumuzun varlık sebebi olan ortaklarımızın memnuniyetini sağlamak bizim öncelikli hedeflerimizdendir. Bugüne kadar çiftçilerimizin en büyük destekçisi olan Tarım Kredi Kooperatifleri üretimin her aşamasında ortağının, üreticinin, çiftçinin bizzat sahada, yanında yer alan bir kurum olarak ülke tarımı için çalışmalarını daha güçlü bir şekilde sürdürecektir. Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın beyefendinin göreve başladığı andan itibaren siz değerli ortaklarımız ve kurumumuz açısından günümüz koşullarına uygun düzenlemeler ortaya konulmuştur” dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin kamu kurum ve kuruluşu olmadığına değinen Genel Müdür Hüseyin Aydın ise yaptığı konuşmada, “Tarım Kredi Kooperatifleri kendine has özel yasası olan ve o yasa ile birlikte ticaret kanunu ve diğer kanunlara tabii faaliyet gösteren, özel bir çiftçi kuruluşudur. Tarım Kredi Kooperatifleri bütün kurumlarla işbirliği yapıyor ama kendi kaynaklarıyla faaliyetini devam ettiriyor” dedi.

“Satış kanalı en güçlü kuruluşuz”

Tarım Kredinin son derece büyük bir organizasyon olduğunu belirten Aydın, “Türkiye’de satış kanalı en güçlü kuruluş olarak Türkiye’nin en ücra yerlerinde faaliyet gösteriyoruz. Yaklaşık 853 bin üyemiz var, bu yönüyle de baktığımız zaman Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu oluyoruz. Holding çatısı altında 18 şirketimizle üretim kanalımızı oluşturuyoruz. Grubun geneline baktığımız zaman yıllık 100 milyar ciroya gidiyoruz. Bu rakam İSO 500 ve Fortune 500 de bizi bir yerlere taşıyor.” diye konuştu.

“Yıl sonu itibarıyla hedefimiz 4 bin noktaya ulaşmak”

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri ile ilgili de bilgi veren Aydın, “Temmuz 2023 itibarıyla yaklaşık 2700 noktada satışımız var. Ekim itibarıyla bunu 3 bin 500 noktaya çıkaracağız. Yıl sonu itibarıyla da hedefimiz 4 bin noktaya ulaşmak. Koop bakkallara ürünlerimizi ulaştırıyoruz biz markette hangi fiyata satıyorsak orada da aynı fiyattan satılıyor. Bugün 30 ilde yaklaşık 500 bakkal Tarım Kredinin satış noktası oldu.” dedi.

Tarım Kredinin Türkiye’nin önemli bir kuruluşu olduğunu belirten Aydın, “Her gün piyasada derinliğimiz artıyor, tüm şirketlerimizle yatırımlarımızı arttıracağız.” ifadelerini kullandı.

Aydın sözlerini “Genel kurulumuz ve seçilecek yönetim kurulu üyelerimizin ortaklarımıza, çiftçilerimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek sonlandırdı.

Daha sonra toplantıda sırayla gündemde yer alan maddeler oylandı. Oylama sonucu Yönetim Kurulu üyelerimiz; Adem Darımla, Akın Yalçınkaya, Ali Çoban, Fikret Oy, İsmail Can, Mustafa Bayraktaroğlu, Mustafa Şenol, Numan Nasıroğlu, Seçkin Sebit; denetçilerimiz ise Ahmet Soylu ve Mücahit Balın oldu.