Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Krediden tasarruf odaklı uygulama

10 MART 2021

Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi, ülke çiftçisinin tarımsal girdi ihtiyacının uygun koşullarda temini yanında teknolojik ve teknik yenilikleri de yakından takip ederek bu alanda öncü oluyor.

Mersin Bölge Birliğine bağlı Misis Tarım Kredi Kooperatifinde sıvı azot UAN 32 transferleri için IBC modeline geçiş uygulamasına başlandı.

Türkiye’nin lider bitki besleme ürünleri üreticisi GÜBRETAŞ, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Gübre Takip Sistemine geçmesi sebebiyle tonajlı dolum ve dökme sıvı azot UAN 32 transferlerinin IBC modeliyle yapılması için çalışma başlattı. Tarım Kredi iştiraki GÜBRETAŞ, IBC modelinin ilk uygulamasını Mersin Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Misis Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaptı.

IBC modeli, sıvı veya katı ürünlerin istiflenerek, bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlıyor. Tankların özel tasarımları dolayısıyla ürünleri doldurmak ve boşaltmak çok kolay olduğu için nakliye ve kullanımda da avantaj sağlıyor. Söz konusu uygulamanın sağladığı yenilikçi ve tasarruf odaklı yaklaşım çiftçiler tarafından olumlu karşılandı. IBC modeliyle UAN 32 hem kullanışlı hem de uygun maliyet avantajı sağlarken, çiftçilerin memnuniyetini kazandı.