Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Krediden uzaktan eğitime tablet bilgisayar desteği

5 OCAK 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören köy çocuklarına ulaştırılmak üzere Erzurum Valiliğine 600 tablet bilgisayar teslim etti.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen tablet bilgisayar kampanyasında toplanan tabletlerin dağıtımına başlandı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, daha önce 1.000 tablet bilgisayarla destek olacaklarını açıkladığı kampanyanın ilk aşaması olarak Erzurum Valiliğine 600 tablet teslim etti. Valilikte düzenlenen programda, Vali Okay Memiş ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara dağıtılacak tabletler için protokol imzaladı.

Çocukların uzaktan eğitim sürecinde derslerinden geri kalmaması için temin edilen 600 tablet, öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine verildi.

“Pandemiyi güçlü bir şekilde yönettik”

Yaşanan pandemi sürecinin hayatı bütün alanlarda etkilediğine işaret dene Erzurum Valisi Okay Memiş, “Özellikle son bir yıldır yaşadığımız pandemiden sonra tarımın ne kadar önemli olduğu, gıdanın ne kadar değerli olduğu, hayvancılığın ne kadar önemli olduğunu bütün dünya gördü ve gözlemledi. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri maske bulamaz oldu. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hem pandemiyi çok güçlü bir şekilde yönettik, hem de vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarını karışladık. Okulları kapatınca öğrencilerimizin eğitimini uzaktan yapmak durumda kaldık. EBA erişimi olmayan öğrencilere yönelik olarak tablet dağıtımı ile ilgili bütün Türkiye’de ihtiyaç oldu. Bakanlığımızca ilimizde 11 bin tablet planlaması var. 11 bin tabletten bugün itibariyle yaklaşık 2 bini ilimize ulaştı. Hayırseverlerimizce yaklaşık 600 tableti de ulaştırdık. Bugün de Tarım Kredi Kooperatifi tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize tablet dağıtımı yapılacak” şeklinde konuştu.

Uzaktan eğitime 1.000 tablet bilgisayar desteği

Günümüz dünyasında teknolojiyi kullanmak kadar, teknolojiyi üretmenin de önem arz ettiğini kaydeden Genel Müdür Poyraz, “Teknolojiye verdiğimiz önem bir yana kendi teknolojimizi geliştirecek gençler yetiştirmemiz de gerekiyor. Eğitimi gençlerimize sunmak, bunu her koşulda kesintisiz sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Pandemide günümüze etkisi anlamında Selçuk Bayraktar beyin başlattığı özellikle internet yoluyla uzaktan eğitimi kolaylaştırması noktasında bir kampanya var. Bu kampanyada tablet bilgisayarların özellikle kırsalda yaşayan çocuklarımıza iletilmesi için başlatılan bir kampanyaydı ve Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bu kampanyaya 1.000 tablet üzerinden katılmıştık. Milli Eğitim Bakanlığımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde de 1.000 tabletin 600 tanesi Erzurum’daki çocuklarımız için tahsisi uygun görüldü. Bugün burada bir taraftan protokolü imzalayacağız ama önden karayolu ile gönderdiğimiz tabletlerimiz de Milli Eğitim Müdürlüğümüze ulaştı” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından tabletlerin kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara dağıtılmasına ilişkin protokol imzalandı.