Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredispor şampiyon oldu

26 HAZİRAN 2020

Ankara 2. Amatör Kümede mücadele eden Tarım Kredispor, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararıyla 2019-2020 sezonun şampiyonu ilan edildi. Tarım Kredispor, önümüzdeki sezon 1. Amatör Kümede mücadele edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs salgını nedeniyle 2. Amatör Küme’nin kalan maçlarının oynanmasına ve ligin ara verilen tarihe kadar oynanan maçlarla tesciline karar verdi. Bu sonuçla ilk 3 maçta gol yemeden 29 gol atarak büyük dikkat çeken Tarım Kredispor, 2. Amatör Küme 2019-2020 sezonu şampiyonu oldu.

Futbol İl Temsilciliği ayrıca 2020-2021 sezonu için 2.Amatör Kümenin oluşturulmaması ve katılım gösterecek kulüplerin 1. Amatör Kümeye dahil edilmesi yönünde karar aldı. Alınan kararla Tarım Kredispor, önümüzdeki yıl 1. Amatör Kümede mücadele etme hakkı kazandı.

 

Poyraz futbolcuları tebrik etti

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, şampiyon olan Tarım Kredispor oyuncularını tebrik ederek, “Futbol İl Temsilciliğinin kararı ile 2. Amatör Kümenin tescil edilmesi ile takımımız resmen şampiyon oldu. Pandemi sürecinden tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de etkilendi. Bu nedenle amatör liglerde kalan maçların oynanmaması kararı verilmişti. Oyuncularımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Ancak iddialı bir takım kurmuş ve çok iyi bir başlangıç yapmıştık. Emeğimizin karşılığı olarak şampiyonluğumuzun tescili bizleri mutlu etti. Teknik direktörümüz Çağlayan Özat başta olmak üzere tüm takımımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

“1. Amatör Kümede de kendimizi ispat edeceğiz”

Fair-play ruhuyla, 1. Amatör Lig’e yükselmek amacıyla bir takım kurduklarını belirten Tarım Kredispor Kulüp Başkanı Davut Arpa, “Takımımız ne kadar güçlü olduğunu oynadığı 3 maçta da gol yemeyerek herkese gösterdi. Ligin devam etmemesi bizleri üzse de, sağlık her şeyden önemli. Takımımızın şampiyon ilan edilmesi ve seneye 1. Amatör Kümede mücadele edecek olması bizleri çok memnun etti. 2020-2021 sezonu için de iddialı bir takım kurarak kendimizi ispat edeceğiz” diye konuştu.

Eylül ayında başlaması planlanan 1. Amatör Kümede mücadele edecek kadroyu kurmak için çalışmalara başladıklarını kaydeden Teknik Direktör Çağlayan Özat, “Kulüp Başkanımız Davut Arpa’nın talimatıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 1. Amatör Küme için iddialı bir kadro kurmak istiyoruz. Geçen sezon olduğu gibi ligde dikkat çeken bir takımla mücadele etmek istiyoruz. Aynı heyecanla hazırlığımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.