Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

TARNET ile Petrol Ofisinden dev işbirliği

1 EYLÜL 2020

Petrol Ofisi ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin teknoloji şirketi Tarnet işbirliği ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesindeki akaryakıt istasyonları, köy pompaları ve tarımsal amaçlı satış yapan tankerlerin otomasyon sistemleri yenilendi.

İşbirliği kapsamında, kurumlar akaryakıt giderlerini azaltma, çiftçiler de ihtiyaç duydukları motorin ve madeni yağları daha uygun fiyatlarla satın alma fırsatı bulacak. Bu yıl imzalanan sözleşme ile yeni dönem işbirliği kapsamında kooperatif üyesi olmayan lokasyonlarda da hizmet kararı alınarak Petrol Ofisi istasyonlarındaki tarımsal amaçlı satış tankerlerinde de Tarnet otomasyon sistemine geçildi.
‘TARPET ile akaryakıt sektörüne ivme kazandırıyoruz’

TARNET şirketi ile akaryakıt sektörüne de teknoloji hizmeti vermeye başladıklarını belirten Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ise ‘’Ürettiğimiz teknoloji ve yazılım hizmetlerini başta tarım sektörü olmak üzere ülkemize kazandırmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Petrol Ofisi’nin tarımsal amaçlı satış tankerlerine de hizmet vererek, sektöre güç katıyoruz. Teknoloji şirketimiz TARNET’in yerli ve milli teknoloji markası olan TARPET ile akaryakıt sektörüne ivme kazandırıyoruz” dedi.

‘Tarıma 79 yıldır katkı sağlıyoruz’ 

Türkiye tarım sektörünün akaryakıt ihtiyacını karşılayan en büyük ve istikrarlı tedarikçi olduklarına vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Ülkemizi bugünlere getiren ve geleceğe taşıyan tüm sektörlere olduğu gibi tarıma da 79 yıldır katkı sağlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile ülke tarımına, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ve çiftçimize sağladığımız katkıyı farklı bir boyuta daha taşımayı milli bir vazife olarak görüyoruz” dedi.

Projenin kazandırdıkları

Akaryakıt ve madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin tarım odaklı teknoloji şirketi Tarnet arasında hayata geçen işbirliği ile Petrol Ofisi’ne ait ülke genelinde 178 tarımsal satış tankeri ile Kooperatiflere ait akaryakıt istasyonları ve köy pompaları da Tarnet’in otomasyon sistemi olan Tarpet’in yeni nesil teknolojileri ile geliştirildi.


Tarıma hizmet eden 17 istasyon, 1.445 köy pompası ve 344 tanker

Tarpet Akaryakıt Otomasyon Sistemi, Türkiye’nin her yerinde teknik servis ve bakım hizmeti ile 1 milyona yakın çiftçi ortağı bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin 17 ana istasyonu, 1.445 köy pompası ve toplamda 344 adet tarımsal amaçlı satış tankerine hizmet vermenin yanı sıra yenilenen teknoloji ve ara yüzleri ile kamu ve özel kuruluşlar başta olmak üzere akaryakıt sektörüne de hizmet vermeye başladı.