Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

TARNET, TARPET markasıyla otomasyon yetkisi aldı

5 OCAK 2022

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin teknoloji iştiraki TARNET, akaryakıt otomasyon sistemleri markası TARPET ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yetki belgesi aldı. TARPET, pompa, tank, tanker, taşıt tanıma, mobil otomasyonu ve arka ofis yazılımları ile çözümler sunuyor.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarından aldığı güçle ülke ekonomisine artı değer katmaya devam ediyor. Ülke genelinde teşkilatlanmış 17 bölge birliği, 1615 kooperatif ve 200 hizmet bürosu yanında her biri kendi alanında öncü 19 şirketi ile tarımsal girdi tedariği başta olmak üzere teknolojik altyapı, lojistik, gıda ve perakende sektörü gibi pek çok alanda ekonomiye katkı sağlıyor, piyasa regülasyonuna öncülük ediyor.

Kooperatif Market ile gıda fiyatlarında düzenleyici rol üstlenen Tarım Kredi Kooperatifleri, akaryakıt otomasyon sistemlerinde de sektörünün lider piyasa regülatörü olmayı hedefliyor.

EPDK’nın yetki verdiği 5 şirketten biri oldu

Tarım Kredi Kooperatiflerinin teknoloji şirketi TARNET, yerli akaryakıt otomasyon sistemleri ve yazılımları markası TARPET ile EPDK tarafından belirlenen yetkilendirilmiş 5 otomasyon şirketinden biri oldu.

EPDK'nın kararına göre, 1 Ocak 2022'den itibaren bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması yetkisi sadece EPDK tarafından belirlenen yetkilendirilmiş otomasyon şirketlerine ait olacak.

Şirketlere, servis ağı, personel kapasitesi, kalite belgeleri, operasyonel mali yeterlilik ve yetkili servis hizmetlerinde gerçekleştirilecek işin niteliğine uygun gerekli koşulları sağlama zorunluluğu getirildi.

Yerlileşmeye katkı büyüyerek sürecek

TARNET Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Türkiye'nin her alanına olduğu gibi yerlileşmesine de verdiğimiz katkıyı büyüterek sürdürme azim ve gayretinde olmaya devam ediyoruz.

EPDK’nın düzenlemesiyle, sektörde yeni bir dönem başlıyor. Yıllardır TARNET’in TARPET’e yapmış olduğu altyapı yatırımları ve operasyonel kapasite artırımı, müşterilerimize sağlayacağımız hizmetin EPDK kontrolünde daha kaliteli olmasını sağlayacak.’’

TARPET’in Türkiye’de 81 il, 919 ilçede 1800’ün üstünde hizmet noktasında hizmet verdiğine işaret eden Yılmaz, “Şirket olarak, pompa, tank, tanker, taşıt tanıma ve mobil otomasyonu ile arka ofis yazılımları vasıtasıyla tam hizmet kapasitesinde müşterilerimize çözümler sunuyoruz” diye konuştu.