Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Taşova Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binası hizmete açıldı

21 TEMMUZ 2023

Samsun Bölge Birliği’ne bağlı Amasya’da yer alan 2034 sayılı Taşova Tarım Kredi Kooperatifi’nin yeni hizmet binası ve kooperatif mini market yapılan törenle hizmete açıldı.

Amasya’nın Taşova ilçesinde yapımı tamamlanan 2034 sayılı Taşova Tarım Kredi Kooperatifi’nin hizmet binası ve mini market törenle hizmete girdi. Törene Amasya Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Bayram Çelik, Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Erarslan, Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Ak Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Murat Kurt, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci, Bölge Müdür Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Tarladan sofraya üretimin her aşamasında çiftçinin yanında yer aldıklarını belirten Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci törende yaptığı konuşmada, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak üstlendiğimiz yeni misyonla, tarladan sofraya sloganıyla çıktığımız bu yolda, ortaklarımızın üretim aşamasındaki bütün girdi ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, ürettikleri ürünü en uygun koşullarda onlardan alıp iştiraklerimiz aracılığıyla bu ürünleri nihai mal haline getirip, marketlerimizde satarak halkımıza birinci elden ulaştırıyoruz. Samsun Bölge Birliği olarak geçen yıl yaklaşık 24 bin ortağımıza, 920 milyon lira tutarında kredi kullandırdık ve toplam 100 bin ton ürün alımı gerçekleştirerek 1,2 milyar lira ürün alım ödemesi yaptık. Tarla da tohumla başlayıp sofralarımızda yiyecek olarak son bulan bu sürecin her aşamasında yer alarak hem çiftçimizi hem de halkımızı zorlu piyasa koşullarına karşı koruyoruz. Taşova Tarım Kredi Kooperatifi 1963 yılından bu yana yöre çiftçisine hizmet vermekte olup, 69 mahalleden yaklaşık 2.300 kayıtlı ortağa sahiptir. Kooperatifçiliğin ulaşması gereken ideal nokta tamda bugün açılışını yaptığımız tesiste görüldüğü gibidir. 2.500mt2 alan üzerine inşa edilen kooperatif hizmet binası, depo, silo ve market kompleksi Tarım Kredi Kooperatifleri iş ve işlemlerinin özeti şeklindedir. Üst katta üretilen tarımsal girdiler, alt kattaki marketimizde halka buluşma serüveniyle son bulmaktadır. Siz değerli çiftçilerimize daha iyi şartlarda hizmet verecek şekilde düzenlenmiş tesisimizin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılışın ardından, törene katılanlar Taşova’ da bulunan Tarım Kredi Yem Fabrikası’nı ziyaret etti.