Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tekirdağ Bölgede yeni hizmet binaları açıldı

5 EKİM 2021

Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı Kandamış ve Kaşıkçı Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeni hizmet binaları açıldı.

Kooperatiflerin alt yapısını ve hizmet kapasitesini güçlendirme çalışmaları kapsamında Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı Kandamış ve Kaşıkçı Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeni hizmet binaları, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, Tekirdağ Bölge Müdürü Nedim Nar’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Törene, Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, Hayrabolu Kaymakamı Mehmet Sülün, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Bölge Birliği ve kooperatif yetkilileri ile kooperatif ortakları da iştirak etti.

Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa törende yaptığı konuşmada, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu vurgulayarak; “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak Merkez Birliği, 17 Bölge Birliği, bin 615 kooperatifi, yaklaşık 19 iştiraki ile ülke tarımına ve çiftçimize hizmet ediyoruz. Çiftçimizin ihtiyacı olan tohumdan gübreye, bitki besleme ve bitki koruma ürünlerinden yeme, tarım alet ve makinadan sulama sistemlerine kadar tüm girdiler, Tarım Kredi şirketlerince sağlanıyor.” dedi.

Çiftçiye hizmet noktasında var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Arpa, şunları kaydetti: “Amacımız, ülke tarımını daha iyiye götürmek, çiftçimize hizmetin en iyisini vermek ve Tarım Kredi Kooperatiflerini daha güçlü hale getirmek. Bu doğrultuda kooperatiflerimizin alt yapısını ve hizmet kapasitesini güçlendirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz.”

Tarım Kredinin her daim çiftçinin yanında yer aldığını belirten Arpa, “Çiftçilerimizin her türlü girdilerini kaliteli ve uygun fiyatlı temin ederken; ürettikleri ürünleri de değerinde alarak çiftçimize destek oluyoruz. Alınan ürünleri aynı zamanda Kooperatif Marketlerimiz sayesinde tüketiciyle buluşturuyoruz. Üretici ve tüketici arsında köprü vazifesi görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Kooperatiflerin hizmet kapasitesi yükseldi 

16 dönüm arsa üzerine kurulan Kandamış Tarım Kredi Kooperatifinin yeni hizmet binasında 8 tonluk akaryakıt tankı, 1500 ton kapasiteli deposu ve lojmanı bulunuyor. 5 dönüm arsa üzerine kurulan Kaşıkçı Tarım Kredi Kooperatifi yeni hizmet binasında ise 8 tonluk akaryakıt tankı ve 1500 ton kapasiteli depo yer alıyor.

Açılışların ardından Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa ve beraberindeki heyet, Tekirdağ Bölge Birliğini ziyaret ederek bölge çalışanları ile bir araya geldi.