Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Trabzon Bölgede kivi alımı yapıldı

1 ARALIK 2021

Tarladan sofraya üretimin her aşamasında çiftçilerin yanında yer alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, ürün değerlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Trabzon Bölge Birliği, 13 yıldan bu yana yaptığı kivi alımıyla üreticilerin yüzünü güldürüyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği, Doğu Karadeniz’de kivi alımına başladı.

Kivide şeker ölçümlerinin düzenli yapıldığını belirten Bölge Müdürü Osman Tomruk, “Artvin ve Rize’de kivi şeker oranı 6,5 düzeyine ulaşınca alımlara başladık. Bölge Birliğimizin faaliyet alanında yer alan Artvin ili Hopa ve Arhavi ilçeleri ile Rize iline bağlı Fındıklı, Ardeşen, Pazar ve Çayeli İlçelerinde alım çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Ürün değerlendirme çalışmalarını yerinde inceleyen Tomruk, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak her zaman üreticimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Sadece üretimde değil, pazarlama noktasında da üreticimizin yanındayız. 13 yıldır bölgede kivi alımı yapıyoruz. Bu kapsamda düzenli şeker ölçümleri, kasa dağıtım ve bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Bu yıl 513 ortağımızdan yaklaşık 758 ton kivi alımı yaptık. Belirlenen taban fiyat ile piyasada regülasyon yaparak üreticilerimize destek oluyoruz. Bol ve bereketli bir alım olmasını diliyorum" diye konuştu.