Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

SABİT ORANLI KREDİLEROrtaklarımızın finansal piyasalardaki dalgalanmalardan etkilenmesini önlemek amacıyla işletme ve yatırım kredilerinde Sabit Oranlı Kredi uygulamasına geçilmiştir.

SABİT ORANLI İŞLETME KREDİLERİ

Sabit oranlı işletme kredileri kapsamında ortaklarımızın tohum, kimyevi gübre, zirai ilaç ve hayvan yemi ihtiyaçları, 1 yıla kadar vade ve sabit maliyet oranları ile kredilendirilmektedir. Sabit oranlı işletme kredileri kapsamında, ortaklarımız kredi kullandıkları tarih itibariyle vade sonunda ödeyecekleri tutarı net olarak bileceklerdir.

Örnek: 10.000 TL olarak kullandırılan %100 sübvansiyonlu sabit oranlı işletme kredisi için vade tarihinde ödenecek tutar aşağıdaki örnekte gösterilmiştir.

 

Kredi Tutarı

Kredi Adı

Vade Süresi

Vade Tarihinde Ödenecek Borç Tutarı

10.000 ₺

Sabit Oranlı İşletme Kredisi

1 Yıl

10.750 ₺

* Örnek ödeme planında vade farkı oranı % 7,5 olarak hesaplanmıştır.

 

SABİT ORANLI YATIRIM KREDİLERİ

Sabit oranlı yatırım kredileri kapsamında ortaklarımızın zirai alet ve makine, sulama sistemi, seracılık yatırımları ve canlı hayvan ihtiyaçları 4 yıla kadar vade ve sabit maliyet oranları ile kredilendirilmektedir. Sabit oranlı yatırım kredileri kapsamında, ortaklarımız kredi kullandıkları tarih itibariyle her bir taksit vadesinde ödeyecekleri tutarı net olarak bileceklerdir.

  • Örnek: 10.000 TL olarak kullandırılan %100 sübvansiyonlu ve 4 yıl vadeli sabit oranlı yatırım kredisi için vade tarihlerinde ödenecek tutarlar aşağıdaki örnekte gösterilmiştir.

 

Kredi Tutarı

Kredi Adı

Taksit Sayısı

Anapara

Vade Tarihinde Ödenecek Borç Tutarı

10.000 ₺

Sabit Oranlı Yatırım Kredisi

1. Taksit

10.000 ₺

3.361,94 ₺

2. Taksit

7.938,06 ₺

3.361,94 ₺

3. Taksit

5.608,06 ₺

3.361,94 ₺

4. Taksit

2.975,17 ₺

3.361,94 ₺

*% 13 oranındaki vade farkına göre hesaplanmıştır.

 

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli sübvansiyonlu kredi imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Kredi kullanma koşulları hakkında ayrıntılı bilgiyi en yakın Tarım Kredi Kooperatifinden alabilirsiniz. Tarım Kredi Kooperatifleri her türlü teminat talep etme hakkını saklı tutar. Hasat dönemine göre ödeme imkânı sunulmaktadır.